logo
start -> Szkoła -> Projekt ekologiczny
Projekt ekologiczny „Mały Świdniczanin Ekologiem"
Mały Świdniczanin Ekologiem – kolejne spotkanie

14.02.2012 r. uczniowie z SP nr 1, SP nr 6, SP nr 105 w Świdnicy i SP w Bystrzycy Górnej , realizujący projekt Mały świdniczanin ekologiem kolejny raz spotkali się w parku w celu obserwacji przyrody zimą. Pogoda dopisała!

Zapraszamy do galerii.

 
Międzyszkolny konkurs literacki „O czym śpiewają” ptaki”

Międzyszkolny konkurs literacki „O czym śpiewają” ptaki” będący częścią projektu „Mały świdniczanin ekologiem” -
edycja międzyszkolna pod hasłem „Między nami skrzydlakami”

Nauczyciele z Międzyszkolnego Klubu Nauczyciela Eko w roku szkolnym 2011/2012 kontynuują projekt „Mały świdniczanin ekologiem” pod hasłem „Między nami skrzydlakami”. Honorowy patronat nad projektem objął Prezydent Miasta Świdnicy pan Wojciech Murdzek i dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy pan Tadeusz Niedzielski. Celem projektu jest uświadomienie zależności człowieka od natury i rozbudzanie dojrzałości ekologicznej wśród najmłodszych. Dzieci poprzez aktywne działania i wnikliwą obserwację będą poznawać przyrodę i postępować w sposób przyjazny dla środowiska. Działania w ramach projektu zakładają także propagowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywny wypoczynek z rodziną na łonie natury.

Więcej…
 
KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU Mały świdniczanin ekologiem

Rozpoczęła się kolejna  edycja projektu Mały świdniczanin ekologiem pod hasłem Między nami skrzydlakami. W tym roku szkolnym jest to projekt międzyszkolny. 4 listopada 2011r. w ramach projektu  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy wyruszyli na wycieczkę do parku przy ulicy Sikorskiego. W ramach integracji szkół doszło do spotkania z uczniami z SP nr 6 i SP nr 1 w Świdnicy.

Więcej…
 
PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO PROJEKTU EKOLOGICZNEGO

W ciągu całego roku szkolnego 2010/ 2011 uczniowie klas 0- III brali udział w realizacji projektu ekologicznego pod hasłem „Mały świdniczanin ekologiem”.

Celem projektu było m. in. rozbudzanie dojrzałości ekologicznej najmłodszych, uwrażliwienie na postępujące zanieczyszczenie środowiska naturalnego, ustalanie przyczyn zanieczyszczeń, budzenie świadomości wpływu działań człowieka na otaczającą przyrodę, przekonanie o konieczności segregowania śmieci i ich powtórnego przetworzenia- recykling. Działania w ramach projektu zakładały także przeciwdziałanie konsumpcyjnemu stylowi życia, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez rekreację na świeżym powietrzu, rozbudzanie wrażliwości i potrzeby kontaktu z przyrodą, rozwijanie i utrwalanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, wyzwalanie kreatywności i innowacyjności poprzez działalność artystyczną.

Więcej…
 
WIEDZĄ DZIECI, CO ZROBIĆ ZE ŚMIECI

Pod takim hasłem dnia 18 maja 2011r. odbył się międzyszkolny konkursplastyczno- ekologiczny, będący częścią projektu pod hasłem „Mały świdniczanin ekologiem”.

Jego celem było upowszechnianie praktyki ekologicznego stylu życia, umiejętność wykorzystania w twórczy sposób materiałów nietypowych i surowców wtórnych, pobudzanie wyobraźni twórczej dzieci. Uczniowie wykonywali dowolną pracę przestrzenną, do wykonania której posłużyły papierowe i plastikowe opakowania, patyczki, kubeczki, tacki, butelki po napojach, kartonowe opakowania, puszki, itp.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
copyright by Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy, Wrocław 2012, realizacja: Marcin Jóźwik, marcin-jozwik.pl